shadow Блог

Майже всім мамам, які мають дочок підліткового віку, знайома ця проблема. Зовсім нещодавно, здавалось, слухняна дівчинка з чарівними бантиками і заколочками у волоссі ходила до школи і бабуся з мамою раділи її бездоганному елегантному вигляду, і раптом…


…«У нас в класі вже ВСІМ дозволили підстригти волосся, хоча б тільки чубчик, а в мене з дитячого садочка однакова зачіска! Набридли вже мені ці хвостики, косички! На мене ніхто не звертає уваги! От дівчинка з нашого класу підстриглась, і всі хлопчики одразу в неї закохались, а мене ніхто не помічає! Я ненавиджу своє волосся! І не треба мене вмовляти – я вирішила!»
Такі розмови може почути, на жаль, кожна мама. І кожне мамине серце при цьому стискається від несправедливості звинувачень, від любові до дитини, яка замінює справжні цінності людської особистості на чубчики і стрижечки. А головне – дівчаткам насправді здається, що батьки проти того, щоб вони стали гарнішими. А мама не знаходить слів, щоб пояснити донечці, наскільки часто вона сама розчаровувалась, коли приходила з перукарні, де їй невміло зробили укладку чи жахливо підстригли. Гарантій дійсно красивої стрижки немає. Може не вийти – і тоді розчарована дитина може впасти в депресію – з невдалою стрижкою в однокласників стане ще більше приводів для насмішок, а знайомий «хвостик» вже не зав’яжеш…
Спочатку мамі варто критично поглянути на волосся своєї дочки – чи настільки вона неправа? Для багатьох матусь довге волосся здається ознакою жіночності, а якщо у дівчинки насправді не надто «багата коса»? Чи варто її зберігати?
Спробуйте поглянути на дочку «чужими очима». Чи дійсно косички такі тоненькі? Які кінчики волосся? Яким гребінцем вона розчісує своє довге волосся? Чи має вона «свій» шампунь? Чи достатньо у неї різноманітних заколочок – від простих невидимок до святкових декоративних? Чи має вона всілякі маленькі зажими для волосся, «крабики», резиночки? Чи в неї всього дві резинки і одна заколка на всі випадки життя?
Розібравшись з цими питаннями, згадайте, основні види зачісок вашої дочки. Як правило, це коса, дві коси, хвіст, два хвоста. Ну, і звичайно, розпущене волосся. Це надто мало. Чи пропонували ви своїй дочці ще щось, хоча б тільки на свято? Наприклад, накрутити волосся на бігуді? Заплести косички після миття голови? Завести її в перукарню перед шкільним святом? Якщо так, то дуже добре! Проте, зазвичай, у мами, яка працює, занадто мало часу, щоб займатися цим. І, зрештою, в цьому віці, ми вже самі щось робили з нашим волоссям, накручували на щипці, використовували різноманітні заколки, один одному обстригали чубчики тощо…

Стоп!
Не гарячкуємо! Згадуємо поради психологів – дитина не просила нас про свою появу на світ – це ми вирішили, що вона народиться. З’явилась донечка – всі зраділи. І тепер дівчинка просить уваги до себе, а всі ці звинувачення – це лише приховане прохання: «Зверніть на мене увагу! Мені важко ставати дорослою, я відчуваю себе негарною! Ви ж знаєте як зробити мене іншою, то чому ви навіть не хочете це обговорити зі мною? Невже вам байдуже на мене?»
Моя донька хоче обстригти волосся!

А тепер варто серйозно  обговорити питання про те, стригти чи не стригти! Дочка буде рада зробити це разом з вами. Розкажіть їй про те, як вперше підстриглись ви. Детально. Як було важко звикнути укладати волосся. Якщо волосся у вашої доньки хвилясте, і у вас було таке ж саме, то розкажіть, як важко з неслухняними кучерями, коли їх підстрижуть. Якщо волосся у дівчинки пряме, і у вас теж – розкажіть, як ви мучились, щоб не ходити зі стрижкою, об’єм якої зникав швидко і раптово, причому саме в той момент, коли ви своєю новою зачіскою привернули увагу найкрасивішого хлопчика в класі. Поговоріть з донькою.
Потім вам потрібно разом передивитись модні журнали – і дорослі  глянцеві, і для підлітків. Часто у виданнях для дівчаток рекомендують і стрижки, і способи нових простих і ефективних укладок для довгого волосся. Розгляньте фото модних показів – у моделей рідко бувають короткі чи навіть напівкороткі стрижки –  в основному, довге волосся або  середньої довжини. До того ж, у моделей, зазвичай, дуже вдало підібрані аксесуари для волосся – обручі, красиві пов’язки, еластичні стрічки, безліч заколок, дуже цікаві головні убори. Розгляньте варіанти, які підходять вашій доньці. Бути модною з довгим волоссям актуально завжди, просто ваші дівчатка ще не знають, як це зробити. А разом з мамою це буде простіше!

Якщо за допомогою вищенаведених способів вирішити проблему не вдалось, тоді саме час звернутися до спеціаліста – краще записати вашу доньку в хороший салон-перукарню, до майстра, якого ви знаєте самі. Попередньо поговоріть з майстром. Попросіть уважно відреагувати на прохання про стрижку, не наполягаючи ні на чому конкретному. Адже стрижки бувають різні – часто дівчатка просять зробити стрижку «каскадом». Вони не зовсім уявляють, що це таке, але впевнені, що довжина не зміниться, а зачіска стане новою, об’ємною і неодмінно підкреслить всі кращі риси обличчя.

Отже, не бійтесь говорити з вашими дітьми і частіше прислухайтесь до їхніх прохань та побажань, адже зовсім нещодавно ми були такими ж як вони!)